Avramović promašio produžetak, Zvezda povela 1:0 u finalu ABA lige protiv Partizana

Košarka 13. maj 202423:10 0 komentara
KK Partizan

U prvoj utakmici finala plej-ofa ABA lige Crvena zvezda je kao domaćin pobijedila Partizan 85:82.

Zaključno sa početkom četvrte četvrtine Partizan je seriju zaokružio na 10-0 i ponovo prešao u vodstvo – 65:64. I krenula je rezultatska klackalica. A onda je Yago dos Santos na dva minuta do kraja pogodio 2+1 i Zvezda je povela 81:78. Od tada čitavih minut i po niko nije uspeo da postigne koš. A onda je Kevin Punter sa linije slobodnih bacanja smanjio na 81:80 na 37.5 sekundi prije kraja.

Razlika između dva sata bila je 13 sekundi. Odgovornost za Zvezdu preuzeo je Nedović, promašio, ali su se za loptu borili Davidovac i Leday. Dosuđena je mrtva lopta. Za loptu se izborio Davidovac, potom je i fauliran i 11 sekundi prije kraja išao na liniju slobodnih bacanja. Pogodio je oba i Zvezda je povela 83:80. Odlučila se Zvezda za penal završnicu, pa je sedam sekundi do kraja fauliran, do tada sjajni Nunnally. Pogodio je oba bacanja i Zvezda je imao 83:82 sedam sekudi do kraja.

Lopta je došla ponovo do Davidovca, koji je ukrao tri sekunde i fauliran tek četiri sekunde prije kraja. I pogodio je oba bacanja za 85:82. To je i ostao konačan rezultat, pošto je Aleksa Avramović promašio šut sa pola terena.

Najefikasniji u oba sastava bio je James Nunnally sa 27 poena. Kod pobjednika Yago je zabilježio 18, Mitrović 14, koliko i Miloš Teodosić.

Veliki peh zadesio je Nikolu Topića, koji je igrao jako dobru rolu i unio priličnu energiju u igri Zvezde kako u odbrani, tako i u napadu. Najmlađi akter serije ponovo je povrijedio koleno u trećoj četvrtini i morao je da bude iznijet sa terena.

Iako su tenzije pred ovu utakmicu bile zaista na visokom nivou, sama utakmica protekla je u fer i korektnoj atmosferi i nadamo se da će tako i čitava serija. A ona se nastavlja već u srijedu, ponovo u dvorani Aleksandar Nikolić.