Bogdan srušio Lakerse, konačno pobjeda Toronta

Košarka 31. jan 202408:55 0 komentara
Dale Zanine-USA TODAY Sports

Atlatna Hawksi su lako savladali Lakerse, a značajan doprinos u trijumfu tima iz Georgije imao je Bogdan Bogdanović.

Kapiten reprezentacije Srbije upisao je 18 poena uz šut iz igre 7/15 (trojke 4/9). Tome je dodao po jedan skok i asistenciju.

Bogdan i drugovi su postepeno gradili prednost protiv čuvene franšize. Poslije prve četvrtine prednost je bila sedam, a na poluvreme su otišli sa plus 11 (67:56). U nastavku Lakersi praktično nisu nijednom ozbiljnije priprijetili, ni spustili razliku ispod deset poena.

Trae Young je bio najefikasniji u redovima pobjednika sa 26 poena uz 13 asistencija, a Murray je imao dva poena manje i devet asistencija. Johnson je ostvario double-double sa 19 poena i 11 skokova, dok je Bej kao i Bogdanović imao 18 poena.

Kod Lakersa Reeavs je imao 28 poena, dok je LeBron James flertovao sa tripl dablom sa 20 poena, devet skokova i osam asistencija.

Toronto, koji sa klupe vodi stručnjak iz Srbije Darko Rajaković, prekinuo je niz od pet poraza i savladao Chicago Bullse u gostima 118:107. Gosti su napravili veliki preokret u drugom poluvremenu jer su u jednom trenutku u prvom poluvremenu gubili i 16 razlike.

Trent je kod pobjednika imao 24 poena, Bruce Brown 19, Nvora 17, a Schroder 16 poena. De Rozan je na drugoj strani bio najefikasniji sa 25 poena, dok Nikola Vučević stigao do 14 poena i devet skokova.

Celticsi su u derbiju Istoka dobili Indijanu 129:124, a nosili su ih prve zvezde tima Tatum sa 30 i Brown sa 26 poena. Na drugoj strani se istakao Naismith sa 26 poena i 12 skokova.

Steph Curry je imao šutersko veče i sa 37 poena je presudio Philadelphiji, koja je doživjela treći vezani poraz na turneji po Istoku. Nije 76ersima pomogao ni povratak aktuelnog MVP-ija Joela Embiida,koji je u jednoj od najslabijih partija sezone ubacio za njega mizernih 14 poena (ove sezone ima prosjek od 36 po meču) uz očajan šut iz igre (5/18).

New York Knicksi se nalaze u odličnoj seriji. Do osme vezane pobjede stigli su protiv Jute 118:103. De Vicenzo je upisao 33, a Branson 29 poena. Kod Jazza je najefikasniji bio Sexton sa 22.