Bosna savladala Iliriju u revanšu i izborila finale kvalifikacija za ABA 2 ligu

Košarka 26. sep 202319:57 0 komentara
KK Ilirija

Košarkaši sarajevske Bosne u revanš susretu polufinala kvalifikacija za ABA 2 ligu savladali su Iliriju sa 70:77 i tako izborili finale kvalifikacija.

KK Ilirija
KK Ilirija
KK Ilirija
KK Ilirija

Meč je odigran u Sloveniji, a na kraju je naš tim izborio finale kvalifikacija.

Studenti su obilježili drugu četvrtini u kojoj su upisali čak 30 poena, a to im je donijelo i poluvrijeme sa 9 poena razlike.

Treća četvrtina bila je izjednačena, međutim naš tim je riješio u svoju korist sa 2 poena razlike.

U posljednjoj dionici uslijedio je pad. Tim Josipa Pandže postigao je svega 4 poena za 7 minuta, ali su i pored toga uspjeli meč privesti kraju i slaviti veliku, ali i zasluženu pobjedu.

Najefikasniji u bh. timu bio je Vojin Ilić sa 24 poena, a pratili su ga Zahiragić sa 12, odnosno Jovanović sa 11 koševa.

Studenti će u finalu snage odmjeriti sa ekipom Vojvodine koja je u drugom polufinalu slavila protiv sarajevskih Sparsa. Prvi meč ovih timova igra se u nedjelju od 16 sati u Novom Sadu, dok je revanš 5. oktobra u Skenderiji.