Veliki povratak Studenata: Bosna slavila nakon šest vezanih poraza

Košarka 24. dec 202120:46 > 20:48 0 komentara
KK Bosna

Košarkaši Bosne Royal slavili su večeras na gostovanju Zrinjskom u Mostaru rezultatom 87:82.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu, ali nije uspio Zrinjski rezultatski mnogo da se odvoji. Samo pet poena dijelilo je dva tima pred početak treće dionice.

Četiri poena zaostatka nadoknadila je Bosna u tom periodu da bi domaćin i u posljednjih deset minuta igrao slabije u napadu što je Studentima otvorilo vrata do pobjede.

Najbolji u pobjedničkom timu bili su Memić sa 23 poena, Dajvis sa poenom manje i Fazlić sa 20.

U timu Zrinjskog najbolji su bili Josip Čović sa 20 i Mile Čović sa poenom manje. Naletilić je postigao 12. Austrijski internacionalac Dragan Džajić dao je devet poena uz dva skoka i pet aistencija.

Bosna je tako došla do druge pobjede u sezoni i presekla niz od šest poraza. Zrinjski ima identičan skor – 2:7.