Boston savladao Hawkse i prošao u narednu rundu doigravanja

Košarka 28. apr 202308:32 0 komentara
Brett Davis-USA TODAY Sports

Jak otpor pružili su Atlanta Hawksi, ali favorizovani Boston Celticsi idu u drugo kolo play-offa Istočne konferencije u NBA ligi. Boston je dobio šestu utakmicu 128:120 i ukupnim skorom 4:2 eliminisao ekipu Hawksa.

Nije Atlanta bila bez šansi da napravi još jedno iznenađenje i seriju uvede u majstoricu, koja bi se igrala u Bostonu.

Utakmica je u svom najvećem dijelu bila ravnopravna i nijedna ni druga ekipa nisu uspijevale da se značajnije odlijepe. Na ulasku u posljednju četvrtinu skor je bio 100:98 za Atlantu.

Rezultatska klackalica bila je sve do rezultata 113:110 za Hawkse na pet minuta do kraja. Uslijedila je serija Bostona od 11:0 u kojoj su po trojku pogodili Brown, Horford i Tatum, a ovaj posljednji je sve zaključio još jednom dvojkom. Otišli su Celticsi na 121:113 i više nije bilo povratka za Hawkse.

Udarni tandem Celticsa Brown – Tatum ubacio je 62 poena. Brown je stigao do 32 poena, pet skokova i dvije asistencije, dok je Tatum na svom kontu imao 30 poena, 14 skokova i sedam asistencija.

Na drugoj strani Trae Young je bio najefikasniji u Atlanti sa 30 poena i deset asistencija.

Boston će u narednoj rundi play-offa igrati protiv Philadeplphije, koja je počistila Brooklyn ukupnim rezultatom 4:0 u seriji.