ABA liga: Budućnost održala lekciju košarke Zvezdi, sjajna partija Kenana Kamenjaša

Košarka 05. feb 202419:06 0 komentara
Buducnost VOLI / Filip Roganovic

Košarkaši Budućnosti savladali su Crvenu Zvezdu rezultatom 84:62 u dvorani Morača u okviru 19. kola ABA Lige.

Izuzetno napeta utakmica prelomljena je u posljednjoj četvrtini kada su košarkaši Budućnosti bili sigurni, dok se igra beogradskog tima u potpunosti raspala.

Jedan od najboljih pojedinaca na terenu bio je i bh. košarkaš Kenan Kamenjaš, koji je utakmicu završio sa 12 poena za manje od 20 minuta provedenih na parketu. Naš košarkaš je sredinom posljednje dionice faktički prelomio utakmicu, kada je uz sjajno zakucavanje natjerao Miloša Teodosića na nesportsku ličnu grešku. Nakon toga svi su se košarkaši gostiju unervozili, dok su domaći, najviše preko Ferrella i Mageeja pogađali faktički sve što su bacili prema protivničkom košu.

Ferrell je na kraju bio i najbolji strijelac Budućnosti sa 18 poena, pratio ga je Magee sa 13.

Kod Zvezde je najbolji pojedinac bio Mitrović sa 16 poena, ali osim njega nije bilo raspoloženih Beograđana.

Bio je ovo jedan od najtežih poraza Crvene zvezde u ABA ligi.