Curry uništio Lakerse na otvaranju sezone, Boston bolji od 76-ersa

Košarka 19. okt 202209:18 0 komentara
Kyle Terada-USA TODAY Sports

Sa dva meča u noći između utorka i srijede počela je nova sezona u NBA, najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu. Domaćini su slavili u obje utakmice. Aktuelni šampioni Golden State Warriorsi savladali su Los Angeles Lakerse 123:109, dok je Boston slavio protiv Philadelphije 126:117.

Nisu se mnogo namučili Ratnici protiv Lakersa. Poslije ceremonije na kojoj su im dodijeljeni šampionski prstenovi, domaća ekipa je povela od starta i konstatno uvećavala prednost. Poslije prve dionice imali su tri, a na poluvremenu sedam poena viška.

Meč je prelomljen u trećem kvartalu kada su Warriorsi značajno podigli ritam i u jednom trenutku otišli na ogromnih plus 27 (91:64). Poslije toga su mirno priveli meč kraju.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Steph Curry sa 33 poena, šest skokova i sedam asistencija. Wiggins je imao 20, a Klay Thompson 18 poena. Na terenu su bili i učesnici sukoba nekoliko dana prije starta prvenstva. Jordan Poole je imao 12, a Draymond Green, koji je nokautirao mladog beka, četiri poena i po pet skokova i asistencija.

U redovima Lakersa, LeBron James se zaustavio na 33 poena, 14 skokova i šest asistencija, dok je Davis upisao 27 poena.

Zanimljivije je bilo u Bostonu, gde su Celticsi i 76-ersi odigrali izjedačen meč, posebno u prvom poluvremenu koje je je završeno 63:63.

I u ovom duelu sve je prelomljeno u trećih 12 minuta kada su se Celticsi odvojili na plus 10 i više nisu dali šansu protivniku da se vrati.

Jalen Brown i Jason Tatum sa 35 poena nosili su Celticse, a dvocifreni su bili i Brogdon, Williams i Smart. Kod gostiju James Harden je upisao takođe 35 poena uz osam skokova i sedam asistencija, a Embiid je utakmicu okončao sa 26 poena i 15 skokova.