Denver slavio, Jokićev double-double za 27 minuta igre (VIDEO)

Košarka 02. jan 202409:57 0 komentara
Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports

Košarkaši Denvera, prema očekivanju, savladali su Charlotte sa 111:93 i zabilježili 24. pobjedu u sezoni. Vrijedan trijumf upisao je i Toronto Darka Rajakovića protiv Clivelanda.

Trebala je Denveru jedna lakša utakmica, posle poraza od Oklahome u novogodišnjoj noći, pa su popularni Hornetsi čini se u pravom trenutku došli u “Ball Arenu“, gdje ih je dočekalo više od 19 hiljada, mahom domaćih navijača.

Jamal Murray sa 25 i Michael Porter sa 22 poena, predvodili su Nuggetse do nove pobjede, a Nikola Jokić je za 27 minuta provedenih u igri postigao 13 poena (šut 7-6), dodao 11 skokova i 6 asistencija.

Povratak u tim, Aaron Gordon je obeležio sa 10 poena. Podsjećamo, tokom pauze za Božić, Gordona je izujedao njegov pas, a povrede nisu bile nimalo naivne.

“Vidjelo se da su momci iskreno uzbuđeni što ga vide“, pričao je trener Nuggetsa Michael Malone prije utakmice. “Imao sam slike najgoreg scenarija u glavi, ali kad je došao na trening, hvala Bogu, izgledao je dobro.“

U ekipi Šarlota, koja je doživela i 11. poraz u nizu, Majls Bridžis je postigao 26 poena, dok su Nik Ričards i Brendon Miler dodali po 15.

Hornetsi su, u međuvremenu, morali da se izbore sa izostankom još jednog sjajnog igrača, jer je Terry Rosier propustio utakmicu zbog bolesti. Ekipa je već bila bez Lamelo Balla (uganuće desnog skočnog zgloba) i Gordona Hayworda (povreda lista).

Umjesto Rosiera, Hornetsi su aktivirali Isaa Smitha, koji je bio u Nuggetsima prošle sezone, kada je Denver osvojio svoju prvu NBA titulu. Dobio je i šampionski prsten od svojih bivših saigrača, na kratkoj ceremoniji prije utakmice.

Odlučujući momenti ovog meča dogodili su se početkom drugog poluvremena, kada je Denver serijom od 20:2 uspeo da stekne prednost, dovoljnu za mirnu završnicu. Treća četvrtina završena je rezultatom 40:17 za šampione NBA lige.