Dončić i Irving ne planiraju da stanu: Srušili i Garzinu Minesotu! (VIDEO)

Košarka 23. maj 202408:41 1 komentar

Nastavlja se nevjerovatan nastup u NBA play-offu za Dallas Meverickse! Tim Jaysona Kidda napravio je “brejk” na startu finalne serije u Zapadnoj konferenciji, pošto je kao gost u neizvjesnom finišu 108:105 savladao Minnesota Timberwolvese rezultatom. Kao i praktično uvijek, u dresu tima iz Teksasa najefikasniji je bio Slovenac Luka Dončić.

Bila je to uzbudljiva utakmica tokom koje smo vidjeli čak 14 promjena kada je riječ o timu koji je u vodstvu. Ljubljančanin je postigao svojih 15 od 33 poena u posljednjem periodu i bio ključni čovjek za veliki preokret. Na nešto više od tri i po minuta do kraja Minnesota je vodila 102:98 posle koša koji je ubacio Anthony Edwards.

Međutim, tada Mavsi kreću u seriju 8:0 kojom, ispostaviće se, dolaze do izuzetno bitne pobjede u finalu Zapada.

“On nas je pokrenuo. Bez njega bismo vjerovatno gubili sa 20 poena razlike u prvom poluvremenu”, rekao je poslije utakmice Luka Dončić govoreći o svom saigraču Irvingu, koji je postigao 24 od svojih 30 poena u prvom poluvremenu.

Za razliku od Denver Nuggetsa u polufinalu Zapada, Dallas je uspio da obuzda izuzetno motivisanog Anthonyja Edwardsa.

“Anthony je nevjerovatan igrač i moramo da pošaljemo na njega nekoliko ‘tijela’. Teško je ako ga pustite da igra jedan na jedan”, pojasnio je Dončić.

Na kraju je Dončić završio utakmicu sa 33 poena (12/26 iz igre, 6/7 slobodna bacanja), 6 skokova, 8 asistencija, 3 ukradene i 4 izgubljene lopte. Pratio ga je Kyrie Irving sa 30 poena (12/23 iz igre, 6/6 penali), 5 skokova i 4 asistencije. P.J. Washington dodao je 13, a Daniel Geford 10 poena.

Kod “Vukova” najbolji je bio Jayden McDaniells sa 24 poena (9/15 iz igre, 6/9 za tri). Bila je to treća uzastopna utakmica u play-offu na kojoj je ovaj mladi igrač, inače fenomenalan defanzivac, postigao 20 i više poena.

Anthony Edwards imao je 19 poena (6/16 iz igre, 2/2 penali), 11 skokova i 8 asistencija, Karl Antony Towns je dodao 16 poena (6/20 iz igre), a Naz Reid 15 (5/9 iz igre). Naš Luka Garza meč je odgledao sa klupe za rezerve.

Prvi put u šest pokušaja otkad tim vodi Jason Kidd, Dalas je uspio da pobijedi u prvoj utakmici jedne play-off serije – u kakvom trenutku!

Minnesota se bori za svoje prvo veliko finale u historiji organizacije, a samo jednom dosad je igrala finale Zapada – tada je “Vukove” predvodio legendarni Kevin Garnet. Što se Dallasa tiče, ekipa je prije dvije godine došla do ove faze u doigravanju, ali sada su se stvari u velikoj mjeri promijenile jer Dončić ima veliku podršku Irvinga, NBA šampiona iz 2016. godine.

Druga utakmica serije takođe se igra u “Target centru” u Minnesoti, a zakazana je za noć između petka i subote po srednjoevropskom vremenu (02.30).