Dvadeseti poraz u nizu za Detroit, Hawksima nije pomoglo ni 40 poena Bogdanovića (VIDEO)

Košarka 12. dec 202309:59 0 komentara
Lon Horwedel-USA TODAY Sports

Košarkaši Detroita nastavljaju nizati poraze u novoj sezoni NBA lige, Indiana je u gostima svladale Pistonse 131-123 te je time Detroit upisao dvadeseti poraz u nizu.

Detroit je i dalje najslabija momčad lige s omjerom 2-21, dok je Indiana među boljim sastavima Istočne konferencije te je trenutačno na omjeru 13-8.

Detroit je kroz cijelu utakmicu imao rezultatski kontakt s Indianom, ali je isto tako stalno ganjao zaostatak. Indiana je u završnici i definitivno prelomila susret na svoju stranu kada je četiri i pol minute prije kraja povela 122-112.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović odigrao je 34 minute za Detroit te je postigao 17 poena uz dvije asistencije, jedan skok, tri osvojene i dvije izgubljene lopte. Iz igre je gađao ne osobito dobrih 5-14, kao i 3-9 za tri poena te 4-7 s linije slobodnih bacanja.

Prvi strijelac Detroita bio je Cade Cunningham s 23 poena, a ostvario je i šest skokova te sedam asistencija. Ausar Thompson je ubacio 20 poena uz šest skokova.

Indianu su do pobjede vodili Bennedict Mathurin s 30 i Myles Turner s 23 poena. Mathurin je uz to ostvario osam asistencija i sedam skokova, dok je Turner upisao i osam skokova. Tyrese Hailburton je uz 14 koševa imao i čak 16 asistencija.

Memphis je poražen od Dallasa sa 113:120, a goste je do pobjede još jednom vodio Luka Dončić sa 35 ubačenih poena. Kod Grizzliesa istakao se Jakcosn sa 41 ubačenim košem.

Pobjedu je upisao i tim Denvera i to protiv Atlante sa 129:122. Nije Hawksima pomogla ni partija Bojana Bogdanovića koji je ubacio 40 koševa. Kod Nuggetsa se istakao Murray sa 29 koševa, dok je Jokić meč završio s 25 poena.