Džanan Musa i Real Madrid osvojili Kup kralja Španije!

Košarka 18. feb 202420:22 0 komentara
Real Madrid Basket

Košarkaši Real Madrida osvajači su Kupa kralja za ovu sezonu nakon što su u Malagi savladali Barcelonu rezultatom 96:85, a naš Džanan Musa ponovo je bio jedan od najboljih pojedinaca utakmice i ovog finala.

Real je vodio faktički cijelim tokom prve četvrtine, ali nikada više od sedam poena razlike. Blancosi su sa puno samopouzdanja ušli u meč, ali je Barcelona na kraju prve dionice uspjela izjednačiti, te se na mali odmor otišlo pri rezultatu 19:19.

U drugoj četvrtini Barcelona je krenula bolje, pa je na početku tog segmenta utakmice stekla prednost od pet poena (19:25), no Real je uspio da sredinom četvrtine stigne zaostatak i ponovo izjednačio na 26:26. Do poluvremena se igralo koš za koš u velikoj borbi i neizvjesnosti. Na kraju je Barcelona na veliki odmor otišla sa dva poena prednosti. Bilo je 45:43.

U drugom poluvremenu igra je bila izjednačena, niti jedna ekipa nije imala prednost veću od četiri poena, a na terenu smo vidjeli i nešto grublju igru koju su sudije dozvoljavale na obje strane. U ovoj dionici je ritam utakmice malo pao, a istakli su se Vesely u redovima Barcelone, te Campazzo među “Kraljevima”. Naš Džanan Musa je do tog trenutka bio drugi najbolji strijelac ekipe iza Marija Hezonje sa 11 poena.

Na kraju pola sata igre Real je imao prednost od tri poena (66:63).

Četvrta četvrtina je počela u znaku Reala. Blancosi su u početku posljednje dionice napravili razliku od 9 poena, najviše zahvaljujući asistencijama Džanana Muse i trojkama Yabuselea. Real je snažnije zaigrao odbranu i u prve tri minute posljednje četvrtine stekao prednost od 9 poena.

Održavali su košarkaši Reala tu prednost, a Barcelona je 3 minute pred kraj ostala i bez Jana Veselog, koji je skupio pet ličnih grešaka, te je posao Reala bio još lakši.

Na kraju je najbolji pojedinac utakmice bio Facundo Campazzo sa 18 poena, Vincent Poirier je skupio 17 poena. Pratio ih je Musa sa 15 , a Deck je imao 13.

Džanan Musa je tako sa Real Madridom osvojio još jedan trofej, nakon što se ljetos okitio titulom prvaka Evrope.