Euroliga: Real demolirao Anadolu Efes, Musa dvocifren (VIDEO)

Košarka 12. okt 202321:33 1 komentar
Real Madrid Basket

Košarkaši Real Madrida savladali su Anadolu Efesa u Istanbulu u okviru 2. kola Eurolige, a krajnji rezultat glasio je 103:80.

Utakmicu su obilježile tri velike serije sa obje strane. U prvoj četvrtini gosti iz Madrida su furiozno startali i krajem prve dionice stekli 17 poena prednosti, bilo je gotovo nevjerovatnih 27:6. Međutim, domaći su serijom od 15:0 uspjeli da se vrate u igru, a početkom druge četvrtine, rezultat je bio izjednačen 31:31.

To je, međutim, za turski tim bilo najbliže što su mogli doći vodstvu. Real je ponovo ubacio u brzinu više i do poluvremena stvorio zalihu od 14 poena prednosti.

U trećoj dionici prednost aktuelnog prvaka Evrope dostizala je i 23 poena, a posljednja četvrtina bila je samo stvar rutine.

Najbolji pojedinac meča, bio je Guerschon Yabusele sa 22 poena, 8 skokova i 4 asistencije, a pratio ga je Causeur sa 18 ubačaja. Naš Džanan Musa utakmicu je završio sa 10 poena, 3 skoka i jednom asistencijom, a Mario Hezonja ubacio je 14 poena.

Uzalud su Thompson i Boubois za Efes ubacili 20, odnosno 19 poena, kada je razlika na kraju bila ogromna.

Real je prvi na tabeli Eurolige sa dvije pobjede iz dva meča, dok je Efes u dvije utakmice upisao dva poraza.