Fantastični Džanan Musa nedovoljan Realu u porazu od Olympiakosa

Košarka 19. okt 202222:41 0 komentara
Real Madrid Basket

Real Madrid izgubio je u uzbudljivoj utakmici 3. kola Eurolige od Olympiakosa 87:89, a Džanan Musa pružio je sjajnu partiju.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine na parketu je proveo nešto manje minuta od uobičajenog, zbog toga što je u drugoj četvrtinu brzo napravio dva faula.

Košarkaš rođen u Bihaću nije bio starter, ali je ušao u završnici prve četvrtine i odmah pogodio trojku. Početkom druge vezao je drugu tricu, a onda je morao na klupu do kraja poluvremena zbog dvije lične greške.

Kada se vratio na parket u trećoj dionici, držao je Real u životu i pogodio je još dvije trojke i dva slobodana bacanja u momentima kada je Real gubio. Svemu je dodao još tri poena u posljednjoj četvrtini.

Neizvjesna utakmica donijela je pravu dramu. Kostas Sloukas pogodio je tri sekunde prije kraja polaganje za vodstvo tima iz Grčke 87:89, a onda je šut za produžetak išao neorganizovano na Waltera Tavaresa koji je promašio.

Musa je na kraju ubacio 17 poena (1/2 za dva, 4/6 za tri, 3/3 slobodna bacanja) za samo 15 minuta na parketu WiZink centra.

Tavares i Llull zaustavili su se na po 14, Yabusele je upisao 13 poena, a Cornelie 11.

S druge strane kod grčkog tima Aleksander Vezenkov imao je double-double sa 23 ubačaja i 12 skokova. Kostas Sloukas pridružio se Vezenkovu sa 12 poena, 4 skokova i čak 7 podijeljenih asistencija, Joel Bolomboy ubilježio je 11 poena, a Shaquille McKissic 10.

Ekipa Chusa Matea sada je na omjer 1-2, a Olympiakos poslije tri meča nema poraza.

Već za dva dana oba tima igraju naredno kolo najjače evropske košarkaške lige. Real dočekuje Crvenu zvezdu, a sastav Georgiosa Bartzokasa gostuje Baskoniji.