Fenjeraš stotkom pregazio Crvenu Zvezdu u Lyonu

Košarka 09. jan 202422:38 0 komentara
KK Crvena zvezda

Crvena zvezda je vezala dvije pobede, bila je bolja od Fenerbahcea u Istanbulu, zatim i u vječitom derbiju protiv Partizana. Ali, odigrala je potom vrlo loš meč sa fenjerašem u Euroligi Asvelom.

Nije Crvena zvezda uspjela da ostvari „unaprijed upisanu“ pobjedu. Nije ekipa Ioannisa Sfairopoulos uspjela da nastavi niz i zabilježi treću uzastopnu pobjedu, kojom bi uhvatila priključak sa gornjim domom elitnog takmičenja.

Mnogo toga nedostajalo je crveno-bijelima u hali „Astroball“ u Lyonu. Svakako i povređeni Luka Mitrović i Nikola Tošić, potpuno spremni Miloš Teodosić, ali i učinak nekih drugih igrača, osim Yaga i Nedovića.

Odlično je Crvena zvezda počela meč protiv Asvela u Lyonu, kad je raspoloženi Nedović pogodio trojku imala je šest poena viška (10:4). Nastavio je Nedović sa sjajnom igrom, odličan je bio i Yago, pa je dva minuta prije kraja beogradski tim imao devet poena prednosti (25:16).

Ali, dvije greške Yaga pokrenuli su Francuze, Asvel je do isteka prvog kvartala stigao čak do izjednačenja (25:25).

Nekoliko odličnih poteza Teodosića bilo je dovoljno da Zvezda na kratko vrati prednost (35:31), ali je Asvel uhvatio ritam. I ne samo to, u finišu prvog poluvremena domaćin je stekao tri poena viška, najviše zahvaljujući sjajnom Scottu (48:45).

Nastavila je Zvezda po sistemu toplo-hladno, pa je u jednom trenutku Asvel stekao i pet poena viška (62:57). Istu razliku domaći su imali i na sedam minuta do kraja, poslije fantastičnog zakucavanja Ndiaye (75:70).

U trenucima kad se „lomilo“, Asvel je bio sve bolji, pa je uz pet vezanih poena Leea, od toga tri sa linije bacanja, stekao i maksimalnih osam poena prednosti, pet i po minuta prije kraja (80:72).

Na trenutak je Zvezda odgovorila, poenima Nedovića, ali je odmah uzvratio Kahudi trojkom iz ćoška. U sljedećem napadu Gillespie je napravio faul, odmah potom i u odbrani, čime je izbacio Zvezdu iz bonusa. A ubacio Asvel u dvocifrenu prednost, Jackson je oba puta bio precizan – 85:74. Na dva plus jedan Nedovića odmah je odgovorio Lee trojkom – 88:77. Ispostavilo se da je to bio kraj otpora crveno-bijelih.