Golden State bolji od Utaha, Minnesota se igrala u Portlandu

Košarka 16. feb 202408:08 0 komentara
Chris Nicoll-USA TODAY Sports

Jedinu pobjedu kao domaćin u noći između četvrtka i petka u NBA ligi ostvario Memphis.

Golden State je u veoma efikasnom meču slavio protiv Utaha – 140:137 (36:39, 48:32, 36:31, 20:35). Bio je to vrlo čudan meč, u kojem je do velike razlike gost stigao u drugoj četvrtini, u kojoj je ubacio nevjerovatnih 48 poena.

Na poluvremenu Golden State je imao 13 poena viška (84:71), još veća razlika bila je pred ulazak u posljednju četvrtinu (120:102). Nijednog trenutka se Utah nije predavao, čak je poslije zakucavanja Collinsa 41 sekund prije kraja prišla na 138:137.

Imao je potom domaćin i dva napada za pobjedu, najprije je Markkanen promašio trojku, a potom je Collins poslije ofanzivnog skoka uspio da izgubi loptu.

U pobjedničkom timu Thompson je ubacio 35, Green 23, Wiggins 19, a Curry 16 poena (deset asistencija). Na drugoj strani, istakli su se Sexton sa 35, George sa 33, Markkanen sa 20 (14 skokova).

Minnesota je odigrala fantastično na gostovanju Portlandu – 128:91 (44:14, 22:37, 33:25, 29:15). Sve je bilo riješeno poslije prve četvrtine, koju su gosti dobili sa čak 30 razlike.

Na kraju, Edwards je ubacio 34 poena, a Towns 23, kod domaćina bolji od ostalih bio je kod domaćina bolji od ostalih bio je Grant sa 20 poena.

Na kraju, Memphis je nadigrao ekipu Milwaukee – 113:110 (26:29, 31:28, 28:37, 25:19). I pored činjenice da je Giannis Antetokounmpo bio prilično raspoložen, imao je učinak od 35 poena, četiri skoka i 12 asistencija.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Luka Garza sinoć nije nastupio.

Kod gostiju su poeni bili mnogo bolje raspoređeni, Jackson i Williams Z. su ubacili po 27, Williams M. 18, Stevens 13…