Javnost u Srbiji oplela po Jokiću, Pešić stao u njegovu odbranu

Košarka 08. sep 202315:24 1 komentar
FIBA

Košarkaši Srbije odigrali su maestralno u polufinalu. Pobijedili su Kanadu sa 95:86, bili su na izuzetnom nivou u odbrani, iz odbrane su dolazili do samopouzdanja i sjajnih rješenja za igru u napadu. Srbija će 10. septembra sa početkom u 14 časova i 40 minuta igrati u finalu, srebro su obezbjedili, obezbjedili su i Olimpijske igre, a Srbija ovoga puta želi zlato.

Izabranici Svetislava Pešića su odigrali odlično prvo poluvrijeme. Uspjeli su da uspore Kanađane, nije bilo previše otvorenih pozicija za šut, nije Kanada uspjevala da stigne do poena iz tranzicije.

U nastavku meča, Kanada je nastojala da stigne do egala, Kanada je prijetila, ali je Srbija u završnici treće i početkom poslednj četvrtine podigla stepen agresivnosti u odbrani, stigla je serija poena iz tranzicije iz otvorenih pozicija, Srbija je pobjegla na plus 17, a zatim je mirno privela meč kraju.

Javnost je oplela po Jokiću, društvenim mrežama se šire razne prozivke na račun najboljeg srpskog košarkaša.

Međutim na upit novinara kako je reagovao na odustajanje Nikole Jokića, Pešić je stao u odbranu Jokića i rekao:

„Mislim da nije momenat da pričamo sada o Jokiću. Nikola će uvijek biti i ostati dio državnog tima, on je najbolji igrač planete. Smatram da su sada pažnju zaslužili momci koji su ovdje“, naglasio je Pešić.