Kina ostala u borbi za Olimpijske igre

Košarka 31. aug 202312:46 0 komentara
FIBA

Košarkaška reprezentacija Kine ostaje u trci za plasman na Olimpijske igre u Parizu. Selekcija koju predvodi Aleksandar Đorđević savladala je Angolu poslije preokreta rezultatom 83:76 u okviru takmičenja za plasman od 17. do 32. mhesta na Svjetskom prvenstvu.

Angola je bolje otvorila meč, imala je deset poena prednosti u prvoj četvrtini, u kojoj je ubacila 27 poena. Nakon toga je Kina uglavnom igrala u zonskoj odbrani i iznudila loš procent šuta za tri poena kada je afrička selekcija u pitanju.

Kina se vratila u meč krajem poluvremena, a ključnu ulogu u preokretu imao je Mingxuan Hu.

Velike borbe za direktan plasman na Olimpijske igre se nastavljaju. Angola naredni meč igra u subotu protiv Južnog Sudana, dok će Kina igrati protiv Filipina. Sve ove selekcije još imaju šansu da obezbijede “vizu” za Pariz.