Košarkaši KK Bosna u sjajnom meču osvojili Kup “Mirza Delibašić”

Košarka 17. feb 202418:46 0 komentara
F.Z/N1

Košarkaši KK Bosna u prepunoj maloj dvorani "Skenderija"osvojili su Kup "Mirza Delibašić" u košarci, nakon što su rezultatom 83:73 bili bolji od HKK Širokog.

Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku jako izjednačene igre. Iako su gosti na samom startu meča imali prednost od tri poena, (7:10), košarkaši Bosne su vrlo brzo okrenuli rezultat i vrlo brzo su Sarajlije okrenule rezultat i bilo je i napravili razliku od šest poena, bilo je 18:12 za KK Bosna. Do kraja prve dionice uspjeli su Širokobriježani da smanje zaostatak na samo tri poena, a na prvi mali odmor se otišlo pri prednošću Bosne od 22:19.

Druga dionica bila je izuzetno izjednačena. Oba tima su igrali dosta dobru odbranu i teško se dolazilo do koša, ali su Sarajlije uspjeli sačuvati prednost na kraju druge četvrtine najviše. Nakon 20 minuta je bilo 44:43 za domaće. Najviše zahvaljujući Vojinu Iliću, koji je do poluvremena imao 12 poena, dok je Nutall u Širokom imao 15 postignutih poena.

F.Z/N1

U drugom poluvremenu nastavljena je igra “koš za koš”, ali je Široki imao bolji momentum, pa su košarkaši iz Širokog Brijega sredinom treće četvrtine imali prednost od tri poena (51:54).

“Bosnaši” su tu prednost ponovo brzo stigli i novom serijom došli do prednosti od pet poena, treća četvrtina završena je neriješeno, 61:61.

Presudna je, dakle bila posljednja četvrtina, u kojoj je KK Bosna polako preuzela uzde utakmice, pa je nešto više od tri minute do kraja stekla prednost od šest poena. Hadžifejzović je briljirao u posljednjoj dionici i svojom igrom Bosnu držao u prednosti. Širokobriježani su se pred sami kraj meča odlučili da trojkama pokušaju stići prednost Bosne, ali nekoliko promašaja iza linije od 6,25 metara Bosni su dali mogućnost daodržava prednost.

Do kraja je Bosna i povećala prednost na konačnih 83:73.

Najbolji pojedinci utakmice bili su Vojin Ilić u redovima Bosne, koji je meč završio sa 26 poena, dok je u redovima Širokog najbolji pojedinac bio Zachary Nutall sa 19 poena. Bio je ovo prvi osvojeni Kup Bosne i Hercegovine za KK Bosna nakon 14 godina.