Kraljevi slavili u Badaloni: Musa i Real u finalu španskog šampionata!

Košarka 12. jun 202322:56 0 komentara
Real Madrid Basket

Košarkaši Real Madrida plasirali su se u finale doigravanja za prvaka Španije, nakon što su pobijedili Joventut 94:73 i sa 3:1 u seriji prošli dalje.

Poslije izjednačenje prve četvrtine (17:17), u drugoj nastavljena je egal borba u Badaloni, ali su Madriđani otišli na odmor sa tri poena prednosti (38:35).

Treću dionicu “Kraljevi” su stihijski održavali prednost, a onda serijo 7-0 otišli i prvi put na dvocifrenu razliku (53:41), malo manje od tri minuta prije kraja perioda. Sastav Chusa Matea dobio je treću četvrtinu sa (24:14), i tako ušao u odlučujući period sa velikom prednošću od +14 (63:49).

Na kraju su Madriđani u potpunosti razbili domaći sastav i došli na maksimalnih +23 u jednom trenutku, a meč je završen sa 21 poenom viška u konačnici 94:73.

Prvo ime susreta bio je bh. reprezentativac Džanan Musa. Bišćanin je proveo na parketu malo više od 26 minuta i ubacio 16 poena (4/7 za dva, 1/3 za tri i 5/5 slobodna bacanja), uhvatio 6 skokova i podijelio 3 asistencije. Mario Hezonja također je dodao 16 koševa.

Sjajnu utakmicu odigrao je i Sergio Rodriguez sa 15 poena i 6 asistencija. Guerschon Yabusele pridružio se sa 14 koševa. Walter Tavares bio je na pragu double-double učinka sa 9 poena i 10 skokova.

Kod poražene ekipe Parra najraspoloženiji je bio Parra sa 17 koševa, Feliz se zasutavio na 12, a Vives je dodao 9 koševa.

“Kraljevski klub” čeka pobjednika polufinale serije između Barcelone i Unicaje. Katalonci vode 2:1, a priliku za ovjeru finala tim Šarūnasa Jasikevičiusa ima već sutra od 21 sat u Malagi.