LeBron čeka i čeka pomoć Davisa, ali Warriorsi zato “gaze“

Košarka 07. mar 202409:31 0 komentara

Košarkaška javnost se pomalo nezasluženo do detalja bavi dešavanjima u Los Angeles Lakersima i Golden State Warriorsima, iako su te dvije organizacije iz Kalifornije trenutno na mjestima koje vode u play-in Zapada. Ipak, za te dvije ekipe igraju košarkaške superzvijezde, ali timovi se nalaze u suprotnoj fazi forme!

Lakersi su na domaćem parketu u “Crypto.com“ areni poraženi u duelu sa Sacramento Kingsima – bilo je 130:120 za tim Mikea Browna.

Ključni period za pobjedu „Kraljeva“ bila je treća četvrtina koju su dobili rezultatom 44:20. Fantastično je u pobedničkom sastavu odigrao DeAaron Fox, koji je izjednačio rekord karijere i duel završio sa 44 poena (19/32 iz igre, 4/5 slobodna bacanja), 4 skoka i 4 asistencije. Foxa je pratio Malik Monk sa 26 poena, a ponovo je fantastičan triple-double imao litvanski centar Domantas Sabonis sa 16 poena (7/13 iz igre), 20 skokova i 12 asistencija!

Lakersima je uzalud bila nova odlična partija 39-godišnjeg LeBrona Jamesa, koji je utakmicu završio sa 31 poenom (10/16 iz igre, 10/10 penali), 5 skokova i 13 asistencija, uz 3 izgubljene lopte za 36 minuta. Pratili su ga Rui Hachimura sa 29 i Austin Reaves sa 18 poena, ali ponovo je izostao poenterski doprinos Anthonyja Davisa, koji je na kraju imao 14 poena (5/13 iz igre) i 11 skokova.

Bio je ovo drugi poraz u tri meča za Lakerse, koji su deseti sa 34-30, ali imaju veliku prednost u odnosu na prvi tim van play-in zone, budući da Juta ima šest pobjeda manje.

Golden Stat Warriorsi su u odličnoj formi od All-star pauze, a na svojoj koži to su osjetili Milwaukee Bucksi Tim Doka Riversa gostovao je u “Chase centru“ u San Francisku, a ekipa Stevea Kerra, najplaćenijeg NBA trenera, „zgromila“ je ekipu iz Viskonsina rezultatom 125:90. Posebno je nadmoćna bila posljednja četvrtina „Ratnika“ u kojoj su slavili sa 32:9!

Bio je ovo prvi poraz za Milwaukee poslije All-star pauze, ali treba reći da i Golden State igra odlično u ovom periodu. Jedino odstupanje, doduše ogromno, bila je sramotna partija u okršaju sa Boston Celticsima.

Ipak, odbrana u meču sa Milwaukeejem podsjetila je na stare dane „dinastije“ Golden Statea. Priča utakmice bila je odbrana domaćih na Giannisu Antetokounmpu, dvostrukom osvajaču MVP nagrade. Iako je Grk završio sa 23 poena (8/15 iz igre), 7 skokova i 6 asistencija, jasno je da nije bio ni blizu potrebnom nivou, a veoma dobro su ga čuvali Draymond Green, Jonathan Cumminga i Trace Jackson-Davis.

Steph Curry je ubacio 29 poena (10/18 iz igre, 6/10 trojke), Cumminga je dodao 20, a Jackson-Davies 15 poena. Kod gostiju iz Viskonsina Damian Lillard i Bobby Portis imali su po 20 poena.