Musa i Real saznali rivala: Barca dobila u Malagi i zakazala El Clasico u finalu

Košarka 13. jun 202323:05 0 komentara
FC Barcelona Basket

Poznat je i drugi finalista plej-ofa Endesa lige. Na megdan madridskom Realu izaći će najveći rival Barcelona, koja je u četvrtom meču u Malagi savladala Unicaju 87:75 i tako slavila 3:1 u seriji.

Vjerovali su u Unicaji da su brejkom u drugoj utakmici napravili dobru osnovu da možda na svom terenu uspiju nekako da obezbijede finale. Naum je donekle uspio. Finalista je riješen u Malagi, ali umjesto Unicaje obje pobjede zabilježila je Barcelona.

Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa ipak je za klasu bolja ekipa. I to je pokazala na gostujućem parketu. U prvoj i trećoj četvrtini bila je demonstracija sile, i pred četvrtu Barca je riješila pitanje pobednika pošto je vodila 73:52. Tako da rezultat 23:14 za domaće u posljednjih 10 minuta samo posljedica malo većeg opuštanja.

Kod pobjednika najefikasniji je bio Nikola Mirotić sa 14 poena, dva više od Satoranskog, dok je Nikola Kalinić meč završio sa osam poena, tri asistencije i dva skoka. Na drugoj strani Kalinoski i Perry postigli su po 15 poena.

U finalnoj seriji prednost domaćeg terena imaće Barcelona, tako da će se prva utakmica igrati u Blaugrani, kao i eventualna majstorica.