NBA: Antetokounmpo bolji od Dončića, Warriorsi prosuli +18

Košarka 19. nov 202309:42 0 komentara
Michael McLoone-USA TODAY Sports

Golden State Warriorsi imali su +18 u trećoj četvrtini, zatim +3 na manje od dvije sekunde do kraja utakmice, ali nisu uspjeli da savladaju Oklahoma City Thunder. Gosti su poslije produžetka slavili 130:123.

To je šesti poraz u nizu za Ratnike, dok je Oklahoma ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu, a devetu ukupno.

Shai Gilgeous-Alexander je vodio Oklahomu sa 40 ubačenih poena, uz sedam skokova i šest asistencija. Holmgren je imao 36 poena, 10 uhvaćenih lopti i pet proigravanja. Williams je dodao 22, a Giddey 11.

Kod ekipa Stevea Kerra, Wiggins je zabilježio 31 poen, dok je Curry ubacio 25 poena, uz sedam skokova i tri asistencije. Dario Šarić je za 18 minuta postigao šest poena, a imao je i osam skokova i jednu asistenciju.

Oklahoma je na 9-4 i na trećem je mjestu Zapadne konferencije, Golden State je na 10. poziciji sa učinkom 6-8.

Milwaukee Bucksi slavili su protiv Dallas Mavericksa 132:125. Giannis Antetokounmpo bio je ključan u pobjedi Bucksa – postigao je 40 poena, imao je 15 skokova i sedam asistencija za 38 minuta na parketu.

Irving je kod Mavsa bio najbolji sa 39 poena, dok je Luka Dončić postigao 35 poena, uz po devet skokova i asistencija.

To je deveti trijumf za Milwaukee i na trećem je mjestu na tabeli Istočne konferencije.

Mavsi su pretrpeli četvrti poraz i na četvrtoj su poziciji na tabeli Zapada.