NBA: Embiid i Harden za historiju, pobjeda Portlanda

Košarka 07. mar 202308:14 0 komentara
Trevor Ruszkowski-USA TODAY Sports

Tokom noći u NBA ligi je odigrano šest utakmica. Denver Nuggetsi su u finišu slomili otpor Toronto Raptorsa 118:113, a Philadelphia je zabilježila pobjedu na gostovanju Indiana Pacersima rezultatom 147:143.

Gubili u Nagetsi na 2:20 minuta 111:105, ali ih je Murray vratio u igru trojkom i dvojkom. Jokić je pogodio dva bacanja za prednost Denvera 112:111. VanVleet je uzvratio istom mjerom na suprotnoj strani za 112:113.

Ušlo se u penal završnicu u kojoj je Jokić precizan za prednost Nuggetsa 114:113. Raptorsi su promašili naredni napad, a Barnes zbog prigovora dobija tehničku. Murray pogađa bacanje za 115:113, a onda je dva puta precizan i Gordon za 117:113.

Jokić je faulirao Poetla, koji je promašio oba penala i tu je praktično bio kraj meča. Murray je imao 24 poena, Jokić je ponovo bio blizu triple-doubla. Srbin je upisao 17 poena (5/8 iz igre) 13 skokova i devet asistencija za 36 minuta. Kod Raptorsa VanVleet je upisao 21 poena.

Embiid i Harden su odigrali sjajne partije u pobjedi 76ersa nad Pacersima. Embiid je postigao 42 poena, a Harden je uz 14 poena dodao 20 asistencija. Njih dvojica su tako ispisala historiju NBA lige budući da su jedini dvojac koji je drugi put u sezoni imao kombinirano preko 40 poena i 20 asistencija.

Portland Blazersi su pobijedili Detroit Pistonse rezultatom 104:110, a do pobjede ih je predvodio Damian Lillarda sa triple-double učinkom od 31 poena, 13 skokova i 12 asistencija. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić nije nastupio na susretu zbog povrede lista.