NBA meč trajao misterioznih 66 sekundi duže, evo i zašto

Košarka 14. apr 202412:15 0 komentara
Petre Thomas-USA TODAY Sports

Košarkaška utakmica NBA lige između Los Angeles Lakersa i Mamphis Grizzliesa trajala je 66 sekundi duže, a misteriozni produžetak primjetio je jedan korisnik društvenim mreža.

Ekipa iz Kalifornije je pobijedila rezultatom 123:120, a rukovodstvo najjače lige svijeta je priznalo grešku navelo da ona nije uticala na ishod utakmice.

Naime, 66 sekundi viška pojavilo se na semaforu krajem treće četvrtine, kada je trebalo da bude resetovan sat za trajanje napada. Do kraja te dionice ostao je minut i 14 sekundi, a sat je tada pomjeren na 2:20. Veliki previd niko od aktera duela nije primijetio.

Greška nije utjicala na ishod utakmice već samo na rezultat, jer u tim dodatnih 66 sekundi obje ekipe su postigle po dva poena.

Ligaški dio NBA sezona završava se večeras – Lakersi su u play-innu, ali još se ne zna sa koje pozicije. Ukoliko pobjede u New Orleansu biće osmi i u play-innu igrati upravo protiv Pelicansa ili Phoenixa, ukoliko Sunsi izgube na gostovanju u Minneapolisu.

U slučaju poraza Lakersi mogu da „skliznu“ na deveto ili deseto mjesto i u tom slučaju bi im bile potrebna dva trijumfa do play-offa.