NBA: Pobjeda Knicksa, Denver nemoćan bez Jokića

Košarka 06. feb 202307:38 0 komentara
Brad Penner-USA TODAY Sports

U noći između nedjelje i ponedjeljka u NBA ligi su odigrane četiri utakmice, a najveće iznenađenje priredili su New York Knicksi koji su u Maddison Square Gardenu savladali Philadelphiju 108:97.

Iako su gosti dobili prvu dionicu, u naredne dvije je viđena izjedančena borba, a Knicksi su utakmicu prelomili u posljednjoj četvrtini. U posljednjih deset minuta domaći su napravili dvocifrenu razliku, a Philadelphiji nije pomogao ni sjajni Joel Embiid sa double-double učinkom. Centar 76ersa je ubacio 31 poen te dodao 14 skokova.

Sa druge strane, New York je do pobjede vodio Julius Randle koji je utakmicu završio sa 24 poena, 9 skokova i 7 asistencija.

U ostalim mečevima, Toronto je zabilježio pobjedu protiv Memphisa 106:103, Minnesota je savladala Denver koji je bio oslabljen neigranjem Nikole Jokića rezultatom 128:98, a u posljednjoj utakmici programa New Orleans Pelicansi su porazili Sacramento 136:104.