Neočekivan poraz Parisa, solidna partija Gegića

Košarka 05. maj 202322:04 0 komentara
euroleaguebaskteball.net

U 32. kolu francuske LNB lige Paris je zabilježio neočekivan poraz od Ada Bloisa 91:79.

Parižane je poraza koštala katastrofalno odigrana prva četvrtina koju je domaćin dobio sa 15 poena prednosti.

Naredne dvije Paris je uspio smanjiti zaostatak da bi u posljednjoj dionici Ada Blois dobrom odbranom ostavila protivnika na samo 15 zabijenih poena.

Bh. košarkaš Amar Gegić odigrao je solidnu partiju i zabilježio devet poena, dva skoka i tri asistencije za skoro 12 minuta provedenih na terenu. Najefikasniji igrač na utakmici bio je košarkaš pobjedničke ekipe Sow sa 21 postignutim poenom.

Paris je ovim porazom pao na deveto mjesto na tabeli koje ne vodi u play-off dok je Ada Blois sa dva boda stigla nadomak opstanka tri kola prije kraja regularnog dijela prvenstva.