Nevjerovatni Luka Dončić je “penicilin“ za Clipperse! (VIDEO)

Košarka 24. apr 202409:12 0 komentara
Kiyoshi Mio-USA TODAY Sports

Dallas Mevericksi su izjednačili na 1-1 u pobjedam u seriji prve runde NBA play-offa u kojoj su im rivali Los Angeles Clippersi. Rezultat na meču koji je odigran u "Crypto.com areni“ bio je 96:93 u korist tima iz Teksasa, a najbolji kod pobjednika bio je, očekivano – Luka Dončić.

Fantastični Slovenac nastavio je tradiciju izuzetnih partija u play-offu kada mu je rival manje trofejni tim iz Los Angelesa. Ovog puta, Ljubljančanin je svoj tim vodio do “brejka“ postigavši 32 poena (11/26 iz igre, 6/8 penali)m 6 skokova, 9 asistencija i 3 izgubljene lopte za gotovo 46 minuta u igri.

Ključnu seriju gosti su napravili u četvrtoj četvrtini kada su imali seriju 14:0 i poveli sa 81:73. U finišu su domaći trojkom Leonarda uspjeli da na tri poena smanje vodstvo Dallasa, ali je Irving sa linije penala bio siguran i obezbijedio je bitan trijumf svom timu.

Očekivano, najveću podršku u pobjedničkom timu, barem kada je igra u napadu u pitanju, Luka Dončić je imao u Kyrieu Irvingu, koji je duel završio sa 23 poena (8/18 iz igre), 6 skokova i 3 asistencije. P.J. Washington dodao je 18 poena.

U poraženom sastavu na parket se posle još jednog odsustva uslijed povrede vratio Kawhi Leonard. Igrač koji će igrati za reprezentaciju SAD-a na Olimpijskim igrama uspio je da odigra 35 minuta i za to vrijeme ubacio je 15 poena (7/17 i igre). Najefikasniji su sa po 22 poena bili Paul George i James Harden, a Harden je imao i 8 asistencija.

Hrvatski centar Ivica Zubac na parketu je proveo 33 minuta i u tom periodu ubacio 13 poena i prikupio 12 skokova.

Ovim trijumfom tim Jaysona Kida praktično je oduzeo prednost domaćeg terena rivalu i sada će se naredne utakmice igrati u “American Airlines centru“ u Dallasu. Treća utakmica serije igra se u noći između četvrtka i petka od 03.00.