Nurkić ponovo odličan u novoj pobjedi Sunsa, Bosnian Beast u dva poteza dugao publiku na noge (VIDEO)

Košarka 01. mar 202408:49 0 komentara
Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports

Košarkaši Phoenixa upisali su novu pobjedu u NBA ligi, a tim za koji nastupa Jusuf Nurkić ovaj put bio je bolji od Houstona rezultatom 110:105.

“Bosnian Beast” je pružio sjajnu partiju i upisao novi double-double, postigavši 16 poena i skupivši 13 skokova, 2 asistencije i 3 blokade za 27 minuta provedenih na parketu.

Jedina dvojica raspoloženijih košarkaša njegovog tima bili su Devin Booker sa 35 poena i 7 skokova, te Kevin Durant sa 24 poena, 7 skokova i 6 asistencija.

Naš košarkaš u centru pažnje je bio  naročito u posljednjoj četvrtini kada se meč prelamao, a Nurkić je oduševio domaću publiku kada je u samo nekoliko sekundi zabilježio dvije blokade nad Houstonovim Camom Whitmoreom.

Najbolji pojedinac kod poraženog tima bio je Jalen Green, koji je meč završio sa 34 poena, 5 skokova i 2 asistencije.

Phoenix je trenutno peti na tabeli zapadne konferencije sa omjerom 35:24, Houston je na poziciji broj 12 sa 24 pobjede i 35 poraza.