Osam poena Kamenjaša u porazu Budućnosti od Crvene zvezde

Košarka 10. okt 202221:21 0 komentara
ABA Liga j.t.d. / Dragana Stjepanović

Košarkaši Crvene zvezde u derbiju drugog kola ABA lige pobijedili su podgoričku Budućnost u dvorani "Pionir" rezultatom 69:65.

Beograđani su upisali drugi trijumf u regionalnom takmičenju, dok crnogorski prvak ima učinak 1-1.

Crveno-bijeli su sve do polovine trećeg perioda u potpunosti kontolisali utakmicu, blistao je Filip Petrušev i pravo je talentovani centar u 25. minutu sa linije penala donio maksimalnih 11 poena prednosti svom timu – 51:40.

Ipak, od tog trenutka Budućnost je zaigrala mnogo bolje, trener Vlada Jovanović je „pronašao“ pravu postavu i predvođeni raspoloženim Igorom Drobnjakom gosti su počeli da tope minus.

Zvezda je imala velikih problema u napadu, a Drobnjak je u 34. minutu prvi put donio prednost Podgoričanima – 57:55. Crveno-bijeli su do tog trenutka postigli samo 12 poena u drugom poluvremenu…

Mučila se Zvezda, koja u ovom meču nije mogla da računa na Stefana Markovića, a iskusni John Holland je trojkom na nešto više od četiri minuta prije kraja za 61:57 vratio toliko potreban mir svom timu i otškrinuo vrata trijumfa.

Tačku na meč u „Pioniru“ stavio je Ben Bentil sa linije slodnih bacanja za plus šest na dva minuta i deset sekundi prije kraja za, u meču sa malo poena, nedostižnih 65:59. Budućnost je na 20 sekundi prije kraja došla do 67:65, a tačku na meč stavio je Bentil sa dva pogođena penala.

Najefikasniji u redovima prvaka Srbije bio je Bentil sa 16 koševa, Mitrović i Petrusev su ubacili po 15, dok je Hollland meč završio s 15 poena.

Igor Drobnjak je postigao 19 koševa za tim iz Podgorice, bh. reprezentativac Kenan Kamenjaš ubacio je 8 uz 4 skoka i dvije asistencije, Atić je ubacio 4, dok je Lazić ubacio 2 koša.