Partizan epskim preokretom srušio Maccabi (VIDEO)

Košarka 12. jan 202422:42 1 komentar
KK Partizan

Košarkaši Partizana zabilježili su novu pobjedu u Euroligi, pošto su u sjajnom meču u okviru 21. kola savladali Maccabi 88:79.

Užasan početak Partizana najavio je potencijalni brodolom. Maccabi je poveo 16:0, a crno-bijeli su prvi koš postigli tek u šestom minutu.

Jako je loše Partizan izgledao gotovo 15 minuta i Maccabi je došao do 22 poena prednosti – 42:20. Crno-bijeli su od tada malo podigli nivo, ali gosti su sa dvije trojke ipak ostali na, relativno ubjedljivih +16.

Međutim, Partizan je na početku drugog poluvremena pokazao da nema sigurne razlike protiv njega u Areni. Sjajnih prvih pet minuta, serija 15-4 i crno-bijeli prilaze na samo pet poena zaostatka – 56:51.

Do kraja dionice prava rapsodija. Čak je Partizan prvi put i poveo 67:64, ali je sjajni Baldwin uspio da donese poravnanje pred posljednjih 10 minuta. Partizan je iskoristio momentum na svojoj strani i snažno počeo četvrtu četvrtinu.

Trojkama Smailagića i Jaramaza popeo se na velikih +6 – 75:69. Poslije toga bilo je jasno da je Maccabi potpuno posustao i na kraju su crno-beli čak i rutinski priveli ovu utakmicu kraju.

Partizan u narednom kolu, za tačno nedjelju dana, gostuje Panathinaikosu.