Pobjeda Cibone za 1:1 u finalnoj seriji: Amar Gegić dvocifren

Košarka 02. jun 202200:26 0 komentara
KK CIbona

U drugom meču finala play-offa košarkaškog šampionata Hrvatske, Cibona je savladala Zadar 77:73 i izjednačila u seriji na 1:1. Šampion će biti onaj ko prvi dođe do tri pobjede.

Zadar je bolje ušao u susret i nakon četiri minuta igre imao je osam razlike (13-5). Cibona je uzvratila i do kraja prve četvrtine je izjednačila na 23-23.

Drugi dio igre pripao je Vukovima i na odmor se otišlo sa +7 za Cibonu (43-36). Treća četvrtina donijela je nervoznu igru s mnogo grešaka na obje strane, a taj dio igre dobili su gosti 16-15.

Cibona je na startu posljednje četvrtine imala +6 (58-52), ali Zadar je uspio da preokrene rezultat i četiri minuta prije kraja stigao je do vodstva 68-66. I stao. Cibona tada serijom 8-0 za 74-68 minut pred kraj.

Justin Carter je trojkom smanjio na 74-71, a nakon što je Amar Gegić pogodio jedno bacanje, Carter je novim pogotkom smanjio na -2 (75-73), ali do kraja susreta je bilo samo šest sekundi. Zadrani su napravili brzi prekršaj, a Toni Nakić pogodio je oba bacanja za konačnih 77-73.

Cibonu su do pobjede predvodili Nathan Reuvers sa 13 poena, Roko Prkačin je dodao 12 uz 10 skokova, dok je Amar Gegić dodao 10 poena. Kod Zadra najefikasniji su bili Carter sa 20 poenaa i šest skokova, Pavle Marčinković sa 16 poena i Dario Drežnjak sa 11.

Finalna serija sada se seli u Zadar za naredna dva meča. Treća utakmica na programu je u nedjelju 5. juna, a četvrta je dva dana kasnije.