Portland poražen u Torontu, jak double-double Nurkića

Košarka 09. jan 202300:12 0 komentara
John E. Sokolowski-USA TODAY Sports

Košarkaši Portlanda poraženi su u Toronu od domaćih Raptorsa rezultatom 117:105, a i pored poraza njegovog tima Jusuf Nurkić pružio je još jednu dobru partiju.

Bosnian Beast je na kraju meč završio sa 14 poena i 18 skokova i bio jedan od najboljiih pojedinaca svoje ekipe.

Toronto je bolje počeo meč pa su na kraju prve četvrtine Raptorsi imali sedam poena prednosti. Do poluvremena Portland je zaostatak uspio smanjiti na pet poena, ali se nije činilo kao da Blazersi imaju snage da pobijede u ovom meču.

Imao je Toronto prednost od 89:71 u trećoj četvrtini, ali su Blazersi, najviše nošeni Damienom Lillardom, na šest minuta do kraja meča smanjili zaostatak na 93:90, ali trojkama Van Vleeta i Anenobija Toronto je ponovo stvorio prednost od osam poena.

U posljednje dvije minute promašena slobodna bacanja i izgubljene lopte presudile su ekipi koju sa klupe predvodi Chauncey Billups.

Najefikasniji košarkaš utakmice bio je Portlandov Damien Lillard sa 34 poena, 4 skoka i 8 asistencija, dok je Anfernee Simons ubacio 22, uz dvije asistencije. Najbolji u ekipi Toronta bio je Pascal Siakam sa 27 poena, 4 skoka i 6 asistencija.

Toronto je ovom pobjedom prekinuo niz od tri poraza, i sada imaju omjer 17-23, Portlandu je ovo bio treći poraz zaredom i sada su na omjeru 19-20.