Real Madrid izjednačio u polufinalu protiv Joventuta, skromna partija Muse

Košarka 08. jun 202322:45 0 komentara
Real Madrid Basket

Košarkaši Real Madrida izjednačili su na 1:1 u polufinalnoj seriji ACB lige, nakon što su WiZink centru savladali Joventut 90:73. Džanan Musa nije imao svoju noć, završio je na skromnom poenterskom učinku.

Madriđani su dobro otvorili meč i prvu dionicu držali su prednost, koja je poslije 10 minuta igre iznosi +8 (22:14).

Ekipa Chusa Matea držala je prednost i početkom druge četvrtine, ali nisu uspjeli da odu ni u jednom trenutku na dvocifrenu razliku. Gosti iz Badalone ubacili su u brzinu više u drugom dijelu četvrtine i otišli na odmor sa četiri poena viška (36:40). Joventutu je pripala četvrtina broj dva sa 12 poena razlike (14:26)

Uzbudljiva naredna četvrtina uz dosta preokreta, pripala je na kraju prvacima Evrope koji su otišli u odlučujuću sa četiri koša viška (63:59).

Serijom 8-0 “Kraljevi” su prvi put otišli na dvocifrenu prednost sedam minuta prije kraja utakmice (71:61). Raspala se igra gostiju u zadnjoj dionici i na kraju je Real slavio preubjedljivu pobjedu 90:73.

Guerschon Yabusele predvodio je Real Madrid do trijumfa sa 27 poena i 8 skokova. Mario Hezonja imao je 13 ubačaja i 7 uhvaćenih lopti. Walter Tavares završio je meč sa 11 poena i 8 skokova na pragu double-double učinka.

Bh. reprezentativac Džanan Musa odigrao je poenterski jednu od lošijih utakmica ove sezone. Za malo više od 20 minuta na parketu imao je svega 5 poena (1/2 za dva, 1/4 za tri), imao je i po dva skokova i isto toliko asistencija.

Sjajan s druge strane kod Joventuta Ellenson je bio strijelac broj jedan sa 17 koševa. Feliz se priključio sa 15 poena, a 13 je dodao Parra. Ante Tomić okončao je susret sa 12 poena.

Serija sada seli u Badalonu, gdje se 10. juna igra treći meč. Prolazak u finale ostvarit će ekipa koja dođe do tri pobjede.