Sacramento razbio prvake, Embiid nezaustavljiv!

Košarka 18. apr 202307:24 0 komentara
Bill Streicher-USA TODAY Sports

Sacramento je nastavio svoju bajku i po drugi put uspio da savlada zvaničnog šampiona.

Nakon velike borbe je savladan Golden State rezultatom 114:106 u nevjerovatnom ambijentu pa je sada i defintivno – Kingsi su opet na putu stare slave.

Ponovo su tu bili i Vlade Divac i Peđa Stojaković koji su iz prvih redova posmatrali veliku pobjedu svog tima.

Igralo se u egalu tokom prvog poluvremena, a Warriorsi su posljednje vodstvo imali tek na 27:24 – uslijedila je trojka poslije koje se više nisu dočepali prednosti. Ključan je bio nalet Kingsa pred kraj treće dionice, kada su otišli na +14, imali su samopouzdanje da sve privedu kraju iako je i gostujući tim uspio da izjednači u finišu na 95:95.

Ipak, nestalo je snage za završni udarac i Kingsi su u novom naletu ovjerili trijumf sa 114:106. Curryju će mala utjeha biti partija sa 28 poena i šest asistencija, Fox je predvodio Sacramento sa 24 poena i devet asistencija, Sabonis je imao 24 poena i devet skokova, Monk je upisao 18 poena, Heurter 15, Mitchell 14, a Barnes 13.

Košarkaši Philadelphije ostvarili su i drugu pobjedu u prvoj rundi play-offa i tako napravili veliki korak ka plasmanu u polufinale Istoka. Ponovo su nadigrali Brooklyn Netse rezultatom 96:84 iako su ovoga puta naišli na mnogo veći otpor protivnika.

Embiid je bio nerješeiva engima pod košem i meč je završio sa 20 poena, 19 skokova i šest asistencija i zajedno sa Tobiasom Harrisom dominirao u skoku. Harris je dodao još 12 uhvaćenih lopti pa su on i Embiid imali kombinovano 31 skok od ukupno 33 čitavog tima.

Najefikasniji igrač domaćeg tima je bio Tyrese Maxey sa 33 poena. Goste je predvodio Cameron Johnson sa 28 poena, ali čak 22 u prve dvije četvrtine. U drugom dijelu meča domaćini su uspjeli da ga zaustave čvrstom odbranom i spriječe da bude igrač odluke. Uz Johnsona, iz redova Brooklyna istakao se i Mikael Bridges sa 21 poenom.

Serijom 20:5 na startu treće četvrtine domaćini su nadoknadili pet poena zaostatka uoči odlaska na veliki odmor i prešli u vodstvo koje do kraja nisu ispuštali. Uspjeli su Netsi početkom četvrte dionice da priđu na jedan posjed razlike, ali nisu imali snage za preokret.