Sjajna partija Gegića u nevjerovatnom preokretu Cibone

Košarka 04. apr 202223:13 0 komentara
KK Mega/Ivica Veselinov

U ponedeljak se u hrvatskom košarkaškom prvenstvu igrao "klasik“ – Cibona je u "Košarkaškom centru Dražen Petrović“ kao domaćin rezultatom 86:78 porazila Split nakon produžetka. Poslije 40 minuta košarke bilo je 72:72.

Cibona se tako osamostalila na drugoj poziciji tabele jer ona sada ima skor 20-6, a Split je na 19-7. Prvi je Zadar sa 21-5.

Splićani su imali ubedljivo vodstvo i djelovalo je da će sigurno slaviti u prijestolnici, ali je Cibona polako “topila“ 21 poen prednosti, koji su gosti imali krajem prve četvrtine. Na kraju su došli do pobjede u dodatnih pet minuta, uprkos činjenici da nijednom u prvih 40 minuta nisu poveli.

Najefikasniji među “Vukovima sa Tuškanca“ bio je Roko Prkačin sa 21 poenom i 18 skokova, a reprezentativac Bosne i Hercegovine Amar Gegić ubacio je 18, dok je Toni Nakić dodao 16. U redovima Splita istakao se Toni Perković sa 29 poena, dok je Nejc Barič dodao 11.

U narednom kolu Cibosi će gostovati Cedeviti Junior, dok će Split kod kuće protiv Zaboka pokušati da izbjegne treći uzastoptni poraz.