Sjajni Musa predvodio Real do velike pobjede i plasmana na Final Four Eurolige

Košarka 10. maj 202323:19 1 komentar
Real Madrid Basket

U odlučujućem susretu play-offa Real Madrid je dočekao Partizan i slavio pobjedu nakon velikog preokreta rezultatom 98:94 te se tako plasirao na Final Four Eurolige.

Partizan je bolje počeo susret i dobio prvu dionicu sa pola poena razlike. U drugoj je razlika bila još veća budući da je na poluvremenu beogradski tim vodio sa 16 razlike. Bilo je 39:55.

Ali u drugom dijelu se dogodio veliki preokret Madriđana, pogotovo u posljednjih nekoliko minuta treće četvrtine. Real je smanjio prednost Partizana na samo sedam poena, a na samom početku zadnje dionice kraljevski tim je stigao do poravnanja, a onda i do prednosti u finišu susreta koju su povećavali do kraja utakmice.

Pokušao je Partizan u posljednjim trenucima susreta doći do izjednačenja i produžetka, ali Punter nije bio precizan tako da je Real slavio veliku pobjedu.

Bh, košarkaš Džanan Musa bio je najbolji igrač Reala i postigao je 20 poena, dodao šest skokova i skupio 4 asistencije.

Na drugoj strani Punter je bio najefikasniji sa 28 poena.