Španski kup: Real prošao u polufinale, Musa nastavio sa dobrim partijama

Košarka 16. feb 202321:08 0 komentara
Real Madrid Basket

Real Madrid je u svojoj dvorani dočekao Valenciju u četvrtfinalu domaćeg kupa te zabilježio pobjedu rezultatom 86:85.

Madriđani su bolje otvorili utakmicu te na poluvrijeme otišli sa prednošću od sedam poena. Međutim, u drugom poluvremenu se Valencia vraća u utakmicu i u posljednjoj dionici smanjuje razliku te u jednom trenutku dolazi u prednost,

No, Real je uspio prelomiti susret i zaiblježiti veoma bitnu pobjedu. Najefikasniji pojedinac na utakmici bio je Chris Jones iz Valencije sa 20 poena, dok je u pobjedničkom timu najbolji bio Deck sa 19 poena.

Bh. košarkaš Džanan Musa na parketu je proveo 26 minuta te postigao devet poena i dodao tri asistencije.

Real u polufinalu čeka boljeg iz susreta Barcelona-Unicaja koji će biti odigran večeras.