Spektakularno doigravanje: Fener pobjedom osigurao peti meč

Košarka 05. maj 202321:50 0 komentara
Facebook/Fenerbache Beko

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Olympiakos u Istanbulu u četvrtom meču četvrtfinala play-offa Eurolige 73:69 i rezultat u seriji izjednačili na 2-2.

Odlučujuća peta utakmica na programu je u utorak u Pireju, a dan „kasnije“ majstorice će se igrati i u duelima Real Madrid – Partizan i Monaco – Maccabi. Plasman na završni turnir u tri meča osigurala je Barcelona.

Olympiakos je bolje počeo duel u „Ulker areni“, poveo je 5:0, ali je domaći tim odgovorio serijom 12:2 i najavio još jednu rovovsku borbu na putu do završnog turnira u Kaunasu.

Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, Fener je pokušavao da ubrza igru i šutevima spolja razbije odbranu tima iz Pireja, dok su se gosti oslanjali na dobro poznatu, kontrolisanu i strpljivu igru, koja im je uostalom i donijela prvo mesto u ligaškom dijelu takmičenja.

Olympiakos je na poluvremenu imao pola koša prednosti (33:32), u trećoj dionici imao je i pet poena prednosti, ali je Fener odgovorio početkom posljednje četvrtine i sa dvije vezane trojke Nigela Hayes-Davisa preokrenuo je na 54:49 u 32. minutu.

Fener je ključni korak ka pobjedi napravio serijom 8:1, uz dvije trojke Pierrea, za 67:61 na 2:42 minuta prije kraja duela. Uslijedila je serija trojki na obje strane, po jedna Dorseya i Pierrea, odnosno dvije Mckissica na drugoj strani, što je bilo dovoljno turskom timu da osigura trijumf i povratak u dvoranu „Mira i prijateljstva“.

Pobjednik ove serije u polufinalu će se sastati sa Monacom ili Maccabijem, rezultat je 2-2, a odlučujuća utakmica je u srijedu u Monte Carlu.