U derbiju začelja Washington bolji od Detroita

Košarka 27. jan 202420:49 0 komentara
Lon Horwedel-USA TODAY Sports

U derbiju začelja Istočne konferencije NBA lige košarkaši Washingtona su u gostima svladali Detroit 118:104.

Detroit je ostao na posljednjem mjestu na Istoku s omjerom 5-40, dok je Washington pretposljednji sa osam pobjeda i 37 poraza, a ovom pobjedom je klub iz glavnog grada prekinuo niz od šest poraza.

Bogdanović je bio najbolji igrač domaćeg sastava te je za 36 minuta postigao 30 poena. Iz igre je gađao 10-19 uz 4-10 za tri poena i 6-7 s linije slobodnih bacanja. Imao je tri skoka, tri asistencije, dvije izgubljene i jednu osvojenu loptu.

Ipak, izvedba Bogdanovića bila je premalo za slavlje Detroita u susretu koji je bio posve izjednačen do posljednje četvrtine. Tada je Washington slomio protivnika i na kraju uvjerljivo slavio.

Kao i Bogdanović tako je na drugoj strani 30 poena ubacio Kyle Kuzma uz četiri asistencije i šest skokova. Kod gostiju je još Jordan Poole dao 17 koševa, dok je Daniel Gafford uz 15 poena ostvario i 13 skokova. Nakon Bogdanovića kod Pistonsa je najbolji bio Cade Cunningham s 20 poena, 12 asistencija, ali i sedam izgubljenih lopti.