Važne pobjede Denvera i Miamija

Košarka 07. jan 202309:28 0 komentara
Jasen Vinlove-USA TODAY Sports

Na NBA parketima je tokom noći odigrano 11 utakmice, a najzanimljiviji susreti su odigrani u Denveru i Phoenixu. Denver je pobijedio Cleveland rezultatom 121:108, a Miami je protiv Sunsa slavio sa 104:96.

Do druge vezane pobjede na domaćem terenu Nuggetsi su stigli zahvaljujući odličnoj igri u drugoj i trećoj dionici. Na ulasku u posljednju dionicu Denver je imao 12 poena viška, koje su sigurno čuvali i zaustavili niz Clevelanda od tri vezana trijumfa. Najefikasniji u redovima domaće ekipe bio je Nikola Jokić koji je ostvario svoj deseti triple-double u sezoni. Jokić je ubacio 28 poena, tome je dodao 15 skokova i deset asistencija, Jamal Murray je ubacio 18, dok su se sa druge strane u Cavaliersima izdvojili Chris LeVert sa 22 i Darius Garland sa 21 poenom. Na ovom meču gosti su bili oslabljeni budući da u timu nije bilo Donovana Mitchella.

Utakmica između Phoenixa i Heata bila je u egalu do posljednje četvrtine. Na poluvrijeme se otišlo sa minimalnom prednošću Miamija od pet poena da bi u drugom poluvremenu odnosno na polovini treće i početku posljednje četvrtine gosti otišli na sigurnu dvocifrenu prednost koju nisu ispustili do kraja meča. Najefikasniji igrač kod Sunsa je bio centar DeAndre Ayton sa 23 poena dok je Miami predvodio Victor Oladipo sa 26.

Pobjede su još ostvarili Los Angeles Lakersi na svom terenu u meču protiv Atlanta Hawksa, Netsi su bili bolji na gostovanju Pelicansima dok je najveće sinoćnje iznenađenje bila pobjeda Charlottea protiv Milwaukee Bucksa.