FIBA
FIBA
FIBA
FIBA

Tim Adisa Bećiragića pružio je sjajnu partiju, a navijači su mogli uživati. Na kraju je naš tim slavio sa 103:78.

Izabranici Adisa Bećiragića krenuli su snažno od prve sekunde, a u prvoj četvrtini su doslovno razbili protivnika. Briljirali su naši momci i imali 20 poena razlike nakon prve etape. Briljirao je Džanan Musa koji je ubacio čak 16 koševa.

Nastavio je naš tim u drugoj, tamo gdje je stao u prvoj četvrtini. Briljirao je naš tim i poluvrijeme završio sa čak 57 postignutih koševa. U prvom poluvremenu briljirao je Džanan Musa sa 19 ubačenih poena, 10 je upisao Luka Garza, dok je Jusuf Nurkić za poluvrijeme stigao do double-double učinka od 10 poena i 10 asistencija.

Nastavio je naš tim i u drugom dijelu istim tempom kao i u prvom dijelu. Mađarima ništa nije polazilo za rukom, pa je naš tim uspio upisati veliku pobjedu koja garantuje prolaz dalje.

Vodio je naš tim do pobjede fenomenalni Džanan Musa. Košarkaš Reala je na terenu proveo skoro 24 minute i za to vrijeme ubacio je 26 poena. Pratio ga je Alibegović sa 14, Nurkić je upisao double-double od 12 poena i 10 skokova, dok je Garza meč završio sa 10 koševa.

Na drugoj strani Perl je ubacio 21, dok je Vojvoda meč završio sa 17 koševa.

Naš tim se nakon ove pobjede plasirao u polufinale i sastat će se sa jednom od selekcija iz grupe A u kojoj su Češka, Izrael, Estonija i Sjeverna Makedonija.

Mjesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre će dobit će samo ekipa koja osvoji turnir.