Zmajevi savladali Portugal teže od očekivanog, sljedeća Poljska

Košarka 13. aug 202318:25 0 komentara
FIBA

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je selekciju Portugala na otvaranju predkvalifikacionog turnira u Poljskoj. Krajnji rezultat glasio je 84:75

Naša reprezentacija meč je započela dosta loše. Dozvolili smo Portugalcima da na početku meča nametnu svoj ritam i uspjeli su to da iskoriste i sa nekoliko šuteva za tri stekli su značajnu prednost.

Williams je predstavljao najveći problem za naše reprezentativce, jer je sam u prvoj dionici ubacio tri trojke iz tri pokušaja, a poluvrijeme okončao sa 15 poena.

S druge strane Nurkić, Musa i Garza nisu pružili svoje najbolje partije, pa je u prvom poluvremenu Portugal vodio sa deset poena razlike. Naš najbolji strijelac u prvih 20 minuta bio je Džanan Musa sa 8 poena.

Ipak, do odlaska na odmor naša selekcija uspjela je ozbiljnije zaigrati u odbrani, iako u napadu stvari dalje nisu funkcionisale na najbolji način.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 40:37.

Osim u prvim sekundama meča, naša reprezentacija povela je tek u trećoj minuti treće dionice. Bio je to period u koji Portugalci, barem u početku nisu zaigrali najbolje.

Narednih nekoliko minuta odbrana Zmajeva bila je na dobrom nivou, pa smo stekli prednost od plus četiri poena. Musa i Nurkić su dali značajniji doprinos i nosili su igru naše reprezentacije. Do kraja treće četvrtine igralo se koš za koš, pa se pred ulazak u četvrtu četvrtinu na odmor otišlo pri rezultatu 58:54.

U posljednju četvrtinu se ušlo faktički u egalu jer su Portugalci uspjeli iskoristiti promašaje Zmajeva i ubacili nekoliko bitnih poena. Ipak, sredinom posljednje četvrtine naši momci su našli dovoljno koncentracije i na kraju povećali prednost na deset poena. Do kraja Portugal nije značajnije prijetio, pa su Zmajevi na kraju ipak slavili.

Najbolji pojedinac u našoj reprezentaciji bio je Džanan Musa sa 19 poena i 5 asistencija, Nurkić je imao 15 uz 5 skokova, Garza 15 uz 12 skokova..

Sljedeći meč košarkaški Zmajevi igraju protiv Poljske a taj meč igra se sutra.