Zmajice doživjele težak poraz u prvom kolu kvalifikacija za Eurobasket

Košarka 09. nov 202321:51 0 komentara
N1

Ženska košarkaška reprezentacija BiH poražena je u Sarajevu od selekcije Crne Gore u 1. kolu kvalifikacija za Eurobasket rezultatom 91:70.

N1
N1
N1
N1
N1
N1

Košarkašice Crne Gore mnogo bolje su započele meč. Veoma brzo su se odlijepile na osam poena prednosti u prvoj dionici što je bila i maksimalna prednost za njih u tom periodu igre.

U drugoj četvrtini Zmajice su nastavile sa blijedim izdanjem i gosti po prvi put odlaze na dvocifrenu razliku polovinom druge četvrtine. U jednom trenutku selekcija BiH gubila je sa 20 razlike, ali su do poluvremena Zmajice uspjele smanjiti rezultat na 42:30.

U trećoj četvrtini Cran Gora ponovo odlazi na prednost od 20 poena, a na početku posljednje dionice BiH je ušla sa zaostatkom od 11 poena, ali su ponovo gošće bez većih problema održavale dvocifrenu razliku.

Na kraju težak poraz našeg tima, prvi u ovim kvalifikacijama i jedanaesti zaredom.

Najefikasnija u redovima naše selekcija bila je Melisa Brčaninović sa 24 poena dok se kod pobjednika poenterski istaknula Leković sa 15 poena.