Zvezda nadomak titule: Peti put zaredom dobila Partizan!

Košarka 15. maj 202421:51 0 komentara
KK Partizan

Košarkaši Crvene zvezde poveli su u finalnoj seriji ABA lige sa 2-0! Ekipa Janisa Sferopulosa u srijedu je u hali “Aleksandar Nikolić” pobijedila “večitog” rivala Partizan rezultatom 80:73.

Tim sa Malog Kalemegdana tako se nalazi na pobjedu od osvajanja sedmog trofeja u regionalnom takmičenju.

Treća utakmica na preogramu je u nedjelju u 20:30 u „Beogradskoj areni“, a eventualna četvrta i peta 21. i 25. maja.

Ovo je peti put u 2024. godini i peti put zaredom da je Sferopulosov sastav bio bolji od tima koji vodi Željko Obradović. Zvezda je u tekućoj godini savladala klub iz Humske jednom u Euroligi, jednom u regularnoj sezoni ABA lige, jednom u Kupu Radivoja Koraća i sada dvaput u finalnoj seriji plej-ofa ABA lige.

Vidjeli smo još jedan napet meč u “Pioniru”, ali rezultatske neizvjesnosti nije bilo. Zvezda je više od 30 minuta bila tim koji je u u vodstvu.

Ključni čovjek Zvezde u sticanju tog vodstva bio je Nemanja Nedović, koji je odigrao nevjerovatno prvo poluvrijeme, u kojem je za 17 minuta na parketu postigao čak 21 poen! Dvocifreni su bili Bolomboy i Lazić sa po 10 poena.

Smith sa 12 poena bio je naefikasniji kod Paritzana, a pratili su ga Coboclo, Leday i Dozier sa po 11 ubačaja.