Zvijezda Warriorsa saznala kaznu za gaženje protivnika

Košarka 19. apr 202313:04 0 komentara
Cary Edmondson-USA TODAY Sports

Aktualni NBA prvaci, košarkaši Golden State Warriorsa nalaze se u još nezavidnijoj poziciji nakon što je njihov starter na poziciji krilnog centra Draymond Green suspendiran na jednu utakmicu zbog isključenja koje je "zaradio" u završnici drugog susreta provg kruga doigravanja protiv Sacramento Kingsa.

Kod rezultata 93:89 za Kingse sedam minuta prije kraja utakmice jedan od najboljih igrača domaćih Domantas Sabonis je pao u gužvi pod košem Warriorsa i potom rukama uhvatio nogu Greena koji je pokušao potrčati u protunapad. Kada je osjetio suparničke ruke oko svog gležnja Green je reagirao neprimjereno i stopalom nagazio Sabonisa u prsa.

Nakon pregleda snimke Green je isključen, a Sabonis je dobio tehničku pogrešku da bi u nastavku utakmice Kingsi stigli do pobjede 114-106 kojom su poveli sa 2-0 u seriji koja je igra na četiri pobjede.

Warriorsi tako neće moći računati na Greena u trećoj utakmici koja će se igrati u noći s četvrtka na petak u San Franciscu, a u kojoj im je pobjeda praktički imperativ jer nikada niti jedna momčad u povijesti NBA lige nije nadoknadila zaostatak od 0-3 u pobjedama.