Ronaldo junak i rekorder, Duje Čop tragičar

Nogomet 26. nov 201619:24 > 19:27
Reuters

Fudbaleri Real Madrida danas su na domaćem terenu slavili protiv Sporting Gijona (2:1) u okviru 13. kola španske La Lige.

Kraljevski klub je na kraju teže od očekivanog stigao do pobjede, jer su gosti u finišu meča imali fantastičnu priliku da stignu do izjednačenja.

Real je do prednosti stigao već u petoj minuti utakmice kada je mrežu Gijona zatresao Ronaldo iz penala. Desetak minuta kasnije bilo je 2:0, a ponovo je gol postigao Ronaldo na asistenciju Nacha. Ipak, do kraja prvog dijela gosti su uspjeli da smanje na 2:1 golom koji je postigao Carmona. U drugom poluvremenu Real Madrid je imao nekoliko sjajnih prilika da poveća svoju prednost, ali je Marino briljirao na golu Sportinga.

U 78. minuti gosti su mogli šokirati Santiago Bernabeu. Sudija je pokazao na bijelu tačku, a odgovornost je preuzeo Duje Čop. Ipak, hrvatski napadač je loptu poslao daleko iznad gola kraljevskog kluba na oduševljenje domaćih navijača. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao pa je Real upisao nova tri boda.

Real Madrid je prvi na tabeli La Lige sa 33 boda, dok je Sporting na 18. poziciji sa devet osvojenih bodova.

Carlos Carmona Goal HD – Real Madrid 2-1 Gijon…by LiG2Fr

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.