Debakl Barcelone, Juventus sa tri gola viška ide na revanš

Nogomet 11. apr 201722:28 > 22:37
N1

Fudbaleri Barcelone pretrpjeli su još jedan težak poraz u Ligi prvaka, a u prvoj četvrtfinalnoj utakmici od njih je bila bolja ekipa Juventusa u Torinu.

Nakon 90 minuta, rezultat je glasio 3:0, a (skoro pa) kapitalnu prednost Staroj dami iz Torina na Juve Areni donijeli su Dybala sa dva gola u prvom poluvremenu i Chiellini, koji je pogodio nakon 10 minuta igre u nastavku.

Ekipa Juventusa furiozno je startovala od prve minute. Imali su kontrolu lopte, terensku inicijativu – a to su ‘unovčili’ već u sedmoj minuti.

Cuadrado je pronašao Argentinaca Dybalu u šesnaestercu, a ovaj hladnokrvno pogodio za prednost od 1:0. Juventus nakon vodstva nije mijenjao ritam, a polovinom prvog poluvremena – nova erupcija oduševljenja.

Školski izveden kontranapad – asistencija Mandžukića, a ponovo je Dybala bio precizan, ovog puta sa ivice kaznenog prostora.

Barcelona se potom i probudila, te su pokušavali nadmudriti večeras fantastičnu odbranu Juventusa, a najbolju šansu imao je Iniesta, kojeg je u 1 na 1 duelu nadmudrio Buffon.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 2:0, a kako su počeli prvo – igrači Juventusa nastavili su i u drugom poluvremenu. Barcelona nije imala rješenje ni za odbranu, ali ni sredinu terena koju je u potpunosti kontrolisao domaći tim.

Kapitalizacija takvog omjera snaga na terenu stiže u 55. minuti. Miralem Pjanić izvodi korner, a na pravom mjestu je Chiellini koji glavom pogađa za 3:0.

Imala je Barcleona svojih prilika na ovom meču, ali sreća nije bila na njihovoj strani, pogotovo pri pokušajima Neymara, Suareza i Rakitića.

Sjajna taktička postavka Massimiliana Allegrija, stratega Juventusa u potpunosti je neutralizovala igru i onu inicijalnu prednost na tabeli, te će Blaugrana u uzvratu ponovo biti prisiljena da traži čudo, baš onakvo kakvo su napravili protiv PSG-a.

U svakom slučaju, ova utakmica će ostati u sjeni eksplozija u Dortmundu zbog koje je odgođen meč Dortmund – Monaco, gdje je povrijeđen i bivši igrač Barcelone, Marc Bartra.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.