Golman izrovio oko bijele tačke da se izvođač penala oklizne

Nogomet 06. dec 201511:48 > 11:56
Screenshot

Nevjerovatna golmanska domišljatost dolazi nam iz Bundeslige, sa meča Kolna i Augsburga, koji je okončan pobjedom gostiju minimalnim rezultatom.

Golman gostiju je okarakterisan kao heroj pobjede, budući da je u 58. minutu, pri rezultatu 0:0 odbranio penal Modesteu, ali prije izvođenja najstrožije kazne – “potrudio” se da ovaj fudbaler loše šutira.

On je pri “raspravi” sa sudijom petom kopačke izrovio dio oko bijele tačke bez da iko primijeti (osim režisera i kamermama prenosa), što je direktno uzrokovalo da fudbaler Koelna traljavo šutira, a golman Hitz odbrani udarac.

Samo šest minuta kasnije, iskusni Bobadilla je kaznio Koeln za promašaj i osigurao puni plijen svojoj ekipi. I to je postigao gol iz slobodnog udarca koji treba vidjeti i nekoliko puta.

Nas samo interesuje da li je ovo dozvoljeno i da li će Bundesliga poduzeti sankcije protiv Augsburga?