Ahmedhodžić i Sheffield nisu uspjeli napraviti iznenađenje protiv Cityja

Nogomet 22. apr 202319:43 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Briljantna partija Riyada Mahreza krunisana hat-trickom dovela je Manchester City do pobjede 3:0 protiv Sheffield Uniteda i finala FA kupa.

Sheffield United koji se nalazi pred povratkom u Premijer ligu, odlično se držao do samog finiša prvog poluvremena. City se sa kombinovanim sastavom dosta mučio da nađe put do gola.

A onda je poslije jedne gužve u šesnaestercu u 40. minutu Danijel Jebbison nesmostreno pokupio Bernarda Silva i poklonio penal Cityju. Realizovao ga je Mahrez za 1:0 i to je bio rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Nije se tu Alžirac zaustavio. Sjajnim solom prodorom kojim je prošao cijelu odbranu Sheffielda u 61. minutu je povisio na 2:0.

Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Samo pet minuta kasnije sjajno je reagovao na odlično dodavanje Grealisha i doveo svoj tim do konačnih 3:0.

Do 76. minute u igri je za poraženi tim bio bh. fudbaler Anel Ahmedhodžić.

City će u finalu igrati sa boljim iz meča Manchester United – Brighton, koji je na programu u nedjelju od 17.25 časova uz direktan prenos na Sport klubu 1.