Ahmedhodžić i Sheffield preživjeli u posljednjim sekundama, drama na Bramall Laneu i meč bez pobjednika

Nogomet 21. jan 202417:10 0 komentara
Action Images via Reuters/Lee Smith

Svega je bilo u Sheffieldu, dva crvena kartona, dva penala i četiri gola. Na kraju poslije mnogo uzbuđenja podjela bodova između Sheffield Uniteda i West Hema.

U prvom nedjeljnom meču 21. kola engleske Premijer lige na Bramall Laneu – 2:2 (1:1).

U prvom poluvremenu u centru pažnje bili su strijelci golova. Obojici su to bili prvi pogoci za svoje timove.

Gosti iz Londona poveli su u 28. minutu preko Maxwela Corneta. Bivši napadač Lyona i Burnleyja postao je igrač Čekićara još u augustu 2022. godine, ali je tek sad uspio da se upiše u listu strijelaca. Istina, dugo je i bio povrijeđen, prošle sezone je odigrao 15 mečeva, ove tek dva.

Oštrice su izjednačile pogotkom debitanta Breretona Diaza. Iskusni Čileanac je početkom mjeseca stigao na pozajmicu iz španskog Villareala i odmah pokazao da će u narednom periodu biti pojačanje za Oštrice.

Diaz ima veliko iskustvo igranja na Ostrvu pošto je ranije branio boje Nottingham Foresta i Blackburn Roversa. Uostalom, svojevremno je igrtao za mlađe engleske selekcije.

U finišu drugog poluvremena do novog pogotka prvo stižu gosti preko Jamesa Ward-Prowsea iz jedanesterca. Prethodno je penal skrivio domaći igrač – Hamer.

U finišu meča dva crvena kartona – prvi je dobio rezervni igrač domaćeg tima Browste, zbog žestokog sarta, drugi igrač gostiju Vladimir Coufal (drugi žuti).

A onda u 103. minutu novi penal, ovog puta za domaći tim – menadžer gostiju David Moyes odmah je promijenio golmana, ubacio je iskusnog Fabijanskog umesto Areole, ali je McBurnie bio precizan za konačnih – 2:2!

Ahmedhodžić je odigrao cijeli meč za domaći tim te pružio još jednu dobru partiju.

West Ham šesti na tabeli sa 35 bodova, Sheffield United je posljednji sa samo deset bodova.